Dhjetor, 2013

Pjeter Malota dhe Hollywood

Shkruar ne 03 Dec 2013 ora 9:56pm

Të paktë janë ata që e dinë se Malota është një ndër shqiptarët e parë që ka thyer akullin për të luajtur në Hollywood. Ndërsa për pjesën tjetër, më të paktë janë ata që e dinë se ai është edhe mjeshtër i arteve marciale. Kolegu i Van Damme ka stërvitur djalin e ish presidentit, Ronald Reagan, dhe deri më tani ka qenë koordinator i më shumë se 26 filmave aksion. Pjetër Malota ka lindur në vitin 1959 në Malësi, në veri të Shkodrës. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka emigruar në vitin 1973, kur ka…

Me Shume Artikuj

Arkiva e Lajmeve

Dhjetor 2013
Hën Mar Mër Enj Pre Sht Die
« Sep    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031