Durrës, grabitën pikën e karburantit, 1 në pranga, 1 në kërkim.

Nga Dinejda
Shkruar ne 28 Mar 2012 ora 12:15pm

DURRËS- Një person është vënë në pranga, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim pasi një natë më parë grabitën një pikë karburanti në lagjen nr. 16 në Durrës.

Policia konfirmon arrestimin e 21-vjecarit Jurgen Rikani, i cili në bashkëpunim me një tjetër person një natë më parë kërcënuar me arm zjarri punonjësin e pikës së karburantit, duke i marrë atij një sasi parash që ndodheshin në arkë dhe një sasi karburanti. Policia është nënë në ndjekje të bashkëpunëtorit të Rikanit.