Ermali: drekat dhe makinen ma paguajne femrat …

Nga Dorjan
Shkruar ne 15 Mar 2012 ora 7:16pm

Nje nder bisedat qe zhvillojne gjate kesaj kohe, eshte rreth pagesave te faturave kur nje mashkull dhe nje femer dalin per kafe, darke apo diçka tjeter.

Nje pjese e mire e banoreve thone se mashkulli eshte ai qe duhet te paguaje per t’u sjelle edhe si kavalier perpara femres, por nje pjese tjeter nuk jane me kete mendim.

Meti thote se ai nuk i ka lene asnjehere femrat qe te paguajne per te edhe pse nje pjese e tyre kane qene ne gjendje shume te mire Ekonomike. Ndryshe nga ai Liami thote se ne Shqiperi ai i ka pyetur mikeshat dhe miqte e tij perpara se te dilnin per menyren se ai ata paguanin. Anila eshte nje nder banoret qe mbron me me force idene se mashkulli eshte ai qe duhet te paguaje, por has ne kundershtime te forta per kete. 

Gentjana u thote banoreve se nuk ka asgje te keqe qe femrat te paguajne njelloj si meshkujt. “Une kam pasur te dashur dhe edhe 100 leket e fundit i kemi ndare 50 une 50ai” thote Genta dhe ne te njejtin mendim me te eshte edhe Ermali. Ai shprehet se nuk ka asgje te keqe qe nje femer te paguaje. “Une i kam thene se s’kam leke per dreke dhe ajo me ka thene hajde se kam une leket dhe makinen, ç’te keqe ka ketu” thote Ermali dhe Anila i kundervihet duke i thene “po ty s’te vjen çik zor”.