Gossip

Agron Llakaj lë “Klanin” për “Vizionin”

Agron Llakaj lë “Klanin” për “Vizionin”

Shkruar ne 11 Jun 2012 ora 1:52pm

Moderatori dhe humoristi i njohur Agron Llakaj pritet të mbyllë këto ditë kontratën me televizionin “Klan” ku prej thuajse një viti e gjysmë shfaqet në ekran me showquiz-in “Kush do të bëhet milioner”. Ndonëse roli i tij si prezantues është përqafuar nga të gjithë fansat, Agroni duket se ka vendosur të ndryshojë, ndoshta për të shkuar më pranë zhanrit të tij, humorit. Ai është në prag të firmosjes së një kontrate me “Vizion Plus”, ndonëse për formatin e ri nuk janë bërë të ditur ende detaje. Lajmi është konfirmuar nga burime konfidenciale pranë “Vizion Plus” dhe lëvizja e…

Elda Nushi, Bukuroshja e Belgjikes qe po thyen kufijte

Elda Nushi, Bukuroshja e Belgjikes qe po thyen kufijte

Shkruar ne 08 Jun 2012 ora 7:57pm
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/sq_SQ/all.js#xfbml=1&appId=314271005302333"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, "script", "facebook-jssdk"));

Ka marre oferta te beje foto per revisten “GALA” ne France dhe pret qe sukseset do te vijne edhe me shume ne te ardhmen. Midis shume ofertave tjera ishte edhe TF1, Secret Story, etj., por Elda Nushi, tashme ka nenshkruar nje kontrate dy vjecare me “Queen Models Agency”.

Elda Nushi, eshte shpallur modelja me e mire ne Belgjike per vitin 2011. Prej 14 vjetesh jeton atje se bashku me familjen. Emri i saj u shfaq vitin e kaluar duke u lakuar ne mediumin e vendit ku jeton, si shqiptarja qe sfidoi belget ne konkursin e modelimit. Elda vjen nga qyteti…

Alban Skenderaj: Nuk ka kosovarë, të gjithë jemi shqiptarë

Alban Skenderaj: Nuk ka kosovarë, të gjithë jemi shqiptarë

Shkruar ne 07 Jun 2012 ora 4:50pm
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/sq_SQ/all.js#xfbml=1&appId=314271005302333"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, "script", "facebook-jssdk"));

Fituesi i çmimit kryesore të Video Festit 2012 Alban Skenderaj pas marrjes së çmimit iu është drejtuar të gjithë shqiptarëve me një mesazh. “E kam një mesazh nëse mund të keni vëmendjen për disa caste. Shumë shpesh po e dëgjojë fjalën kosovar,  sidomos të shqiptarëve nga Shqipëria.Kërkojë që fjala kosovarë të mos përdoret . Ne jemi të gjithë shqiptarë, mund të themi shqiptarët nga Kosova dhe shqiptarët nga Shqipëria” ka deklaruar Alban Skenderaj .

Arben Bajraktaraj aktori kosovar me përmasa evropiane

Arben Bajraktaraj aktori kosovar me përmasa evropiane

Shkruar ne 06 Jun 2012 ora 11:45am
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/sq_SQ/all.js#xfbml=1&appId=314271005302333"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, "script", "facebook-jssdk"));

Në fëmijëri dhe adoleshencën e hershme djaloshi nga Isniqi i Rrafshit të Dukagjinit teksa shkonte me bagëti në bjeshkët e bukura, eposi kreshnik dhe bukuria natyrore e tyre e lidhën ngushtësisht me letërsinë. Aty ndër bjeshkët do të lexonte shumë e do të njihej me historinë, adhuronte heronjtë që kanë bërë historinë, të cilët do të mbeteshin në kujtesën e djaloshit dhe do i ruante ato si “relike” të çmuara dhe idhujt e tij, udhërrëfyese për të ardhmen e karrierës së tij. Aktori i mirënjohur dhe i talentuar kosovar Arben Bajraktaraj është bërë tashmë një aktor me përmasa evropiane,…

Alban Skenderaj “mund” big-et edhe ne Kosove, fiton “Video Fest 2012″

Alban Skenderaj “mund” big-et edhe ne Kosove, fiton “Video Fest 2012″

Shkruar ne 06 Jun 2012 ora 11:23am
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/sq_SQ/all.js#xfbml=1&appId=314271005302333"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, "script", "facebook-jssdk"));

Alban Skenderaj fiton Cmimin e madh ne Video Fest 2012 me kengen “Miresevjen ne Shpirtin tim” Cmimi ishte me nje vlere prej 10.000 Eurosh.

Pa cmime nuk kane mbetur edhe Dafina Zeqiri, Kaos, Nora Istrefi, Andosi, Vesa Luma, Big Basta, Adelina Tahiri, Genc, Gjira etj.

Kalimi ne tapetin e kuq ne Videofestin Muzikor 2012 per shkak te shiut, u duk si nje rremuje e madhe. Ndersa artistet dhe politikanet dhe te ftuar te shumte iu bashkuan ketij organizimi i cili shenonte 10 vjetorin jubilar te ketij evenimenti, por eshte percjelle edhe nga studentet jashte salles “1 Tetori”, te cilet e kishin…

Ermira Babaliu: “Mamica” një këngë vulgare, denigron gruan

Ermira Babaliu: “Mamica” një këngë vulgare, denigron gruan

Shkruar ne 06 Jun 2012 ora 11:21am
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/sq_SQ/all.js#xfbml=1&appId=314271005302333"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, "script", "facebook-jssdk"));

Që kur u lançua për herë të parë në tregun muzikor, kënga “Mamica” e këngëtarit të ri, Klajd Haruni, do të ishte një këngët më të dëgjuara dhe të përfolura të momentit. E kompozuar nga kompozitori i njohur shqiptar, Florian Mumajesi, kënga u prezantua në Top Fest 9, ku u kualifikua menjëherë në finale e këtij eventi muzikor me votat e publikut e shqiptar.

E ndërsa në finalen e madhe të këtij festivali do të nderohej me çmimin e internetit, ku i ka kaluar tashmë mbi 1 milion klikime. Përveç atyre që e pëlqejnë dhe e dëgjojnë “Mamicën”, ka edhe…

Erioni dhe Bertina, ‘takimi’ në festën VIP

Erioni dhe Bertina, ‘takimi’ në festën VIP

Shkruar ne 05 Jun 2012 ora 11:35am
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/sq_SQ/all.js#xfbml=1&appId=314271005302333"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, "script", "facebook-jssdk"));

Revista “VIP” ka organizuar këtë javë një festë me rastin e ditëlindjes së saj, ku të ftuar kanë qenë shumë personazhe publike. Megjithatë, ajo që ka bërë më shumë përshtypje në festën ku kishte shumë personazhe të njohura, ka qenë takimi i dy personazheve të dashura të “Big Brother”, Erionit dhe Bertinës, dikur çift. Të gjithë të pranishmit i kishin ngulur sytë nga çifti, për të parë se si do të reagonin ndaj njëri-tjetrit…Reagimi ishte ai një pritej. Një shkëmbim duarsh, pa shumë dashamirësi, gati si dy të panjohur. Megjithatë, të dy ish-të dashurit e mbajtën fjalën. Si Bertina…

Grupi “Burn” promovon klipin e ri

Grupi “Burn” promovon klipin e ri

Shkruar ne 05 Jun 2012 ora 11:31am
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/sq_SQ/all.js#xfbml=1&appId=314271005302333"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, "script", "facebook-jssdk"));

Të enjten në mbrëmje, në njërin prej club-eve më të njohur në zonën e “Bllokut”, “Sherlock Holmes”, djemtë e grupit “Burn” kanë promovuar klipin e tyre më të ri, me titull “Njerëzit që takoj çdo ditë”.Prezentë në këtë aktivitet kanë qenë emra të njohur të skenës shqiptare, mes të cilëve Anjeza Shahini, Rosela Gjylbegu, Samanta Karavella, Landi dhe Miri i “West Side Family”, Tergita Gusta, grupi “Lynx”, talenti i ri Elis Nova, si dhe xhaxhai i liderit të grupit “Burn”, Aleksandër Gjoka.

Ledio i “Portokalli-së” në intimitet me një bionde

Ledio i “Portokalli-së” në intimitet me një bionde

Shkruar ne 05 Jun 2012 ora 11:30am
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/sq_SQ/all.js#xfbml=1&appId=314271005302333"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, "script", "facebook-jssdk"));

Ish-e dashura e tij ka qenë një vajzë brune, ndërsa tashmë ai fotografohet me një bionde. Aktori i njohur i spektaklit të humorit “Portokalli”, Ledio Lako, i cili është bërë shumë i njohur me rolin e Ramadanit, është fotografuar në fundjavë në shoqërinë e një vajze bionde, ndërsa argëtohej në club “Blow” në zonën e ish-Bllokut. Pas gati dy viteve “single”, kjo është hera e parë që aktori i humorit fotografohet me një femër në club, me të cilën herë pas here shkëmbente puthje e përqafime.

Në intervista e ndryshme, Ledio ka pohuar se pas ndarjes nga e dashura balerinë,…

Arbër Zeka: Surprizat pas fitores së çmimit dhe ofertat për punë

Arbër Zeka: Surprizat pas fitores së çmimit dhe ofertat për punë

Shkruar ne 04 Jun 2012 ora 6:08pm
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/sq_SQ/all.js#xfbml=1&appId=314271005302333"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, "script", "facebook-jssdk"));

Si ndryshoi jeta e 24-vjeçarit nga Prishtina pasi rrëmbeu 85 milionë në “BB5”

Arbri është i pari kosovar që fiton “Big Brother” në pesë vite edicione të këtij “realit show” në Shqipëri. Në aventurën 100-ditore të kësaj gare për 100 milionë, ai fitoi 85 milionë pasi hyri me vonesë në lojë. Nga pesë finalistët e mbetur, nga 25 banorët që morën pjesë në konkurrim, ai fitoi këtë sfidë duke bërë realitet ëndrrën e tij të hershme për të blerë një shtëpi për prindërit. Arbër është lindur e rritur në Prishtinë, ku ka banuar në 8 lagje të ndryshme, duke qenë…