Itali, shqiptari vret me thikë ish-gruan.

Nga Dinejda
Shkruar ne 27 Mar 2012 ora 11:57am

Venecia – Një grua shqiptare u gjet e vrarë në mënyrë makabre sot në Venecia të Italisë.Ngjarja ka ndodhur pak pas mesnate në rrugën Moniego, vetëm 200 metra larg kishës së Noale, në rajonin e Venecias.Bëhet fjalë për shtetasen Hane Gjelaj, 46-vjeç, nënë e tre fëmijëve, e cila është gjetur e prerë në fyt në mes të rrugës. Policia italiane shkoi në vendin e ngjarjes dhe nisi menjëherë hetimet. Mësohet se autor i krimit është ish-bashkëshorti i gruas, shtetasi Pashk Gjelaj, 54-vjeç, i cili e ka vrarë me thikë ish-gruan e tij.Policia e ka prangosur burrin. Çifti ishte divorcuar rreth tre vite më parë. Hetimet vazhdojnë për të sqaruar ngjarjen e rëndë.