Kukës, makina bie në humnerë, vdes foshnja 2-vjec

Nga Dorjan
Shkruar ne 23 Mar 2012 ora 2:52pm

KALIMASH– Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një 2-vjecari dhe plagosjen e dy prindërve të tij ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën e vjetër për Kukës.
Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se automjeti me targa te Kukesit 38 92 A ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në një humnerë për rreth 200 metra pjerrtësi. Si pasojë e aksidentit të rëndë ka vdekur Emiljano Dema 2-vjec, ndërkohë që prindërit e tij Asllan dhe Hirushe Dema kanë mbetur të plagosur.

Bashkëshortët Dema janë dërguar menjëherë në spitalin e Kukësit, ndërkohë mesohet se policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.