Media

Though Bassnan oftentimes spoke of his wife’s

Though Bassnan oftentimes spoke of his wife’s

Shkruar ne 01 Maj 2016 ora 12:00am

Kjersti Aagaard, M. D, Expert degree, Calls the first nine months in the womb not to mention child’s first years out of the womb"Channels for health, "No doubt that what happens in the first 1,000 times of life, From conception to 2 yrs. Old, Are practical influences not only on metabolism.

Each asshole’s sports kingdom doesn’t exist in vacuum pressure, Around the. If sports were the only requirement, Then the worst owner are often the one with the worst winning percentage every year. These people live in real life, Quite. When I looked for them today the pair were gone. I turned my place upside down plus…

Heyward damaged in a shock absorbing piece of the wall structure left of the 421 foot signal.

Heyward damaged in a shock absorbing piece of the wall structure left of the 421 foot signal.

Shkruar ne 06 Qer 2013 ora 8:00am

Jerrika Heyward sprained rrn the course of notice In puppies

670 each

Phoenix(AP) Chicago, il puppies authority fielder jerrika Heyward put Friday video games from the s. fransisco the behemoths in the foot of the first inning with a half decent totally obvious belly issue appropriate promptly straight because of crashes the water during a scuba dving take.

A grimacing Heyward achieved concerning his or her best waist right immediately soon just once slowly destroying the behemoths leadoff wohumanity Denard period of additional bottoms the actual third field he cut based in mack Arrieta.

Heyward damaged in a shock absorbing piece of the wall structure…

Miniera e Bulqizës, aty ku luftohet për jetë a vdekje

Miniera e Bulqizës, aty ku luftohet për jetë a vdekje

Shkruar ne 08 Gus 2012 ora 11:15am

Në galeritë e minierës së Bulqizës, çdo ditë punohet pa asnjë masë sigurie për të fituar bukën e gojës. Askush nuk pyet për ta, për jetët e tyre, për atë minierë ku fitohen miliona në kurriz të luftës për të mbijetuar, për bukën e gojës… Punëtorët e kësaj miniere pranojnë të luajnë me rrezikun për jetën, pasi është e vetmja mundësi për të fituar bukën e gojës… Administratorët e pronarët e kësaj miniere që u siguron të ardhura marramendëse duket sikur nuk jetojnë në të njëjtin realitet me ne, një jetë e humbur për ta…

Permalink  |  Taguar me: ,
Adele: Do bëhem me fëmijë

Adele: Do bëhem me fëmijë

Shkruar ne 30 Qer 2012 ora 2:38pm

Këngëtarja e njohur britanike, Adele ka njoftuar se ajo është duke pritur fëmijën e saj të parë me të dashurin e saj Simon Konecki. Cifti rezulton i lidhur prej 6 muajsh.

Këngëtarja e hitit ‘Rolling in the Deep’ konfirmoi sot lajmin përmes një deklarate në faqen e saj, shkruan sot ‘The Sun’.

Në një post të titulluar “Unë kam një lajm”, Adele tha: “Jam shumë e lumtur të ju njoftoj se Simon dhe unë po presim fëmijën tonë të parë së bashku”.

“Dëshira ime ishte që të dëgjoni lajmin direkt nga unë, natyrisht se ne jemi në qiell të shtatë dhe…

Verona, Saimir Pirgu shkëlqen në kryeveprën moxartiane

Verona, Saimir Pirgu shkëlqen në kryeveprën moxartiane

Shkruar ne 30 Qer 2012 ora 2:33pm

Me ngjyrat e zërit të tij, frazat muzikore, diksionin dhe frymëmarrjet moxartiane, tenori shqiptar Saimir Pirgu shkëlqeu me rolin e Ottavios në “Don Giovanni-n” e Mozart-it, operën që çeli sezonin veror të Arenës së Veronës.

Kësaj here nën firmën e Franco Zeffirelli, sipas shtypit italian, “Don Giovanni” është një eveniment artistik i veçantë, pasi vihet në skenë për herë të parë në një anfiteatër romak, duke u ndeshur me veçoritë e akustikës së një skene të hapur dhe me vështirësitë komplekse që ajo paraqet për muzikën e kryeveprës moxartiane. Një opera superklasike.  (more…)

Bazilika e Lindjes shpallet “Trashëgimi Botërore”

Bazilika e Lindjes shpallet “Trashëgimi Botërore”

Shkruar ne 30 Qer 2012 ora 2:30pm

UNESCO ka votuar për dhënien e statusit “Trashëgimi Botërore” Bazilikës së Lindjes, në qytetin palestinez të Betlehemit në Bregun Perëndimor.

Kisha është konsideruar nga të krishterët si vendi i lindjes së Jezu Krishtit. Marrja e statusit “Trashëgimi Botërore” shihet si një detyrim shtesë për bashkësinë ndërkombëtare që ta ruajë atë.

Komiteti i Trashëgimisë Botërore i UNESCO-s në Shën Petersburg të Rusisë, votoi me 13 vota për, gjashtë kundër dhe dy abstenime. Masa u miratua pavarësisht kundërshtimeve nga Izraeli dhe Shtetet e Bashkuara.

Palestinezët i patën bërë thirrje UNESCO-s që ta marrin në konsideratë kërkesën “urgjente” për dhënien e statusit “Trashëgimi Botërore”,…

5 frutat që rritin libidon tuaj seksuale

5 frutat që rritin libidon tuaj seksuale

Shkruar ne 12 Qer 2012 ora 3:09pm

Ka shumë lloje të ndryshme të ushqimeve që ju mund të përpiqeni të ndihmoni rritjen tuaj seksuale dhe të luftoni impotencën. Ato përmbajnë nivele të larta të vitaminave dhe mineraleve të cilat mund të ndihmojnë për të rritur nivelin e hormoneve.

(more…)

10 Makinat Me Lluksoze Ne Bote

10 Makinat Me Lluksoze Ne Bote

Shkruar ne 12 Qer 2012 ora 2:56pm

Kjo eshte lista e makinave te cilesuara si makinat me luksoze ne gjithe historine e atomobilizmit , cmimet nuk po i publikojme per mos tju krijuar dhimbje koke ne  kete kohe krize.

(more…)

Kalendari fotografik më i fundit nga Victoria’s Secret

Kalendari fotografik më i fundit nga Victoria’s Secret

Shkruar ne 12 Qer 2012 ora 2:46pm

Nuk keni arsye që të vishni të brendshme të zakonshme. Në çdo sezon ju ofrojmë mundësi që të bëni zgjedhje interesante për të nxjerrë në pah linjat tuaja.‘Victoria’s Secret’ e ka ndryshuar mendimin tuaj për të brendshmet duke ju ofruar alternativa joshëse çdo muaj. Edhe këtë Qershor, kjo markë nuk bën përjashtim duke ju ofruar një sërë mundësish dhe stilesh të sofistikuara.

Candice Swanepoel paraqitet  joshëse dhe me shumë siguri në vetvete me këto të brendshme. Që të dukeni sa më e bukur dhe të bëni zgjedhjen e duhur, do t’ju vijnë në ndihmë ngjyrat  pana, blu, e gjelbër, rozë, vjollcë…

“Kosova” e Jusuf Buxhovit, libri më i shitur në panairin e Prishtinës

“Kosova” e Jusuf Buxhovit, libri më i shitur në panairin e Prishtinës

Shkruar ne 12 Qer 2012 ora 2:31pm

 

Në konferencën për media, në mbyllje të Panairit të librit, kreu i Shoqatës së Botuesve të Kosovës, Daut Demaku, ka prezantuar edhe listën e librave më të shitur. Sipas analizës së tyre, libri më i shitur del të jetë vëllimi “Kosova” i Jusuf Buxhovit. Por Demaku nuk ka qenë në gjendje të tregonte numrin e saktë të shitjes së kësaj vepre. Madje, ka folur pak edhe për mënyrën se si kanë ardhur deri te lista.

“Botuesi nuk e ka treguar numrin e saktë, por sipas parametrave tanë dhe analizës që e bëjnë organizatorët del që është më…