Kuriozitete

5 frutat që rritin libidon tuaj seksuale

5 frutat që rritin libidon tuaj seksuale

Shkruar ne 12 Jun 2012 ora 3:09pm

Ka shumë lloje të ndryshme të ushqimeve që ju mund të përpiqeni të ndihmoni rritjen tuaj seksuale dhe të luftoni impotencën. Ato përmbajnë nivele të larta të vitaminave dhe mineraleve të cilat mund të ndihmojnë për të rritur nivelin e hormoneve.

(more…)

10 Makinat Me Lluksoze Ne Bote

10 Makinat Me Lluksoze Ne Bote

Shkruar ne 12 Jun 2012 ora 2:56pm

Kjo eshte lista e makinave te cilesuara si makinat me luksoze ne gjithe historine e atomobilizmit , cmimet nuk po i publikojme per mos tju krijuar dhimbje koke ne  kete kohe krize.

(more…)

Ofertë pune, 2 200 euro për të mos bërë asgjë

Ofertë pune, 2 200 euro për të mos bërë asgjë

Shkruar ne 11 Jun 2012 ora 5:15pm

Një ofertë e çuditshme për punë : duhet të rrish pa bërë asgjë për 30 ditë me radhë dhe pagesa për këtë është plot 2 200 euro.

Kandidati përtac duhet thjesht të rrijë ulur në kopsht e të shohë një makineri-robot teksa pret barin në mënyrë automatike.

I vetmi kusht: personi duhet të jetë njohës dhe përdorues i mirë i rrjeteve sociale në internet.

Oferta bujare vjen nga firma e njohur e pajisjeve elektronike të punës, “Husqvarna”, në kuadër të një projekti promovues në Itali të një prerëse bari automatike.

Me synimin për ta përhapur produktin e vet në “Facebook”, kompania suedeze…

Ajo që kaloi, mbaroi

Ajo që kaloi, mbaroi

Shkruar ne 11 Jun 2012 ora 5:07pm

Të mendosh rreth së kaluarës, të jetosh me të dhe të prezantosh në të, e të dëshprohesh nga të këqijat e saj është çmenduri dhe vrasje e dëshirës për jetën e tashme.

Tek të mençurit fletët e së kaluarës shuhen dhe nuk transmetohen që të përsëriten, ato mbyllen njëherë e përgjithmonë në burgun e harresës, duke u lidhur e shtrënguar fort që mos dalin kurrë.

Nëse kujtohesh, kjo s’të jep gjë veç lodhjes e sëmundjes psikike, ndaj mos e bëj këtë, se nuk rrjedh dritë nga ato kujtime vrasëse. (more…)

Historia tragjike e 6-vjeçares që vuan nga një sindromë e rrallë

Historia tragjike e 6-vjeçares që vuan nga një sindromë e rrallë

Shkruar ne 11 Jun 2012 ora 4:59pm

Vogëlushja Liu Jiangli ka vuajtur në gjashtë vite jetë më shumë nga çmund të vuajë një njeri i zakontë gjatë gjithë jetës së tij.

Në më shumë se 60 për qind, trupi i saj është i mbuluar me një lloj gëzofi të zi.

Por kjo nuk mjafton për të, pasi më e keqja do të vijë. Për shkak të gjendjes së saj të rrallë, e cila prek vetëm 1 në 1 miliard njerëz, ajo u braktis nga dy prindërit e saj.

Kur ishte vetëm 2 vjeç, ajo u braktis nga nëna, e menjëherë më…

Euro 2012, protestë topless në Varshavë

Euro 2012, protestë topless në Varshavë

Shkruar ne 11 Jun 2012 ora 1:47pm

Një protestë e pazakontë e femrave topless është zhvilluar përpara stadiumit “Nacional” të Varshavës, pak para se të startonte kampionati europian i futbollit. Vajzat janë pjesë e grupit ukrainas Femen, që mbron të drejtat e grave dhe që protestojnë zakonisht gjysmë të zhveshura. Protesta e pazakontë nisi përpara ndeshjes Poloni-Ukrainë, pasi këto vajza e konsiderojnë kampionatin europian si një turne që do të kurajojë turizmin e seksit. Ky grup i të drejtave të njeriut mbron femrat nga padrejtësitë politika, abuzimet sociale dhe shfrytëzimi. Sipas këtij grupimi, Euro 2012 do të jetë një magnet për turizmin e seksit dhe…

Horoskopi i pushimeve

Horoskopi i pushimeve

Shkruar ne 11 Jun 2012 ora 1:37pm

Pushimet po trokasin! Dhe para se të bëni gati rrobat e banjës, kapelen apo syzet, mos harroni të konsultoheni më parë me parashikimin e yjeve, se cilat lloje pushimesh janë më të denjat për ju  (more…)

Cfare e shkakton kuriozitetin e tepruar

Cfare e shkakton kuriozitetin e tepruar

Shkruar ne 09 Jun 2012 ora 6:10pm

 

Disa nga ne njihen per dashurine qe kane per te mesuar dhe eksploruar gjera te reja. Kerkimet kane treguar qe njerzit kurioze kane nje shans me te madh per te jetuar nje jete te lumtur ngaqe nevoja e tyre per dije zakonisht i shpie drejt te mirave pas njefare kohe.

Por pse disa njerez ndonjehere te pyesin me shume detaje? Si psh sa e ke rrogen etj? Pse disa njerez rremojne ne jeten tende personale per te marre me shume informacione per ty? Pse dikush mund te te pyese per gjerat e tua private aq shume pyetje sa ti te…

Pedagogu punonte edhe si prostitutë transeksuale

Pedagogu punonte edhe si prostitutë transeksuale

Shkruar ne 09 Jun 2012 ora 5:20pm

 

Një profesor i universitetit të Georgia-s në SHBA u arrestua pasi i ofroi shërbime seksuale një oficeri policie, që ishte në mision të fshehtë për ta zbuluar atë.

Profesori gjerman Max Reinhart, 65 vjeç, u arrestua në Atlanta me akuzën për prostitucion. I quajtur Sasha në zanatin tjetër, ai ofronte 30 minuta shërbim për 60 dollarë.

Profesori jepte mësim letërsi gjermane dhe histori në universitet dhe ishte veçanërisht i njohur për punimet që bënte për Gëten.

Eksperimenti gjenetik tmerron qytetin kinez

Eksperimenti gjenetik tmerron qytetin kinez

Shkruar ne 08 Jun 2012 ora 7:54pm

Vallë ç’të jetë kjo kafshë e dalë nga laboratoret mjekësore në Xinxiang, provincën Henan në Kinë?

E kanë quajtur të ngjashëm me derrin, por po ta shohish në pjesën e pasme kur ikën duket si një mini kalë Poni apo dhe qen.

Por ajo që është e sigurt, është se qyteti në të cilën kjo monstër laboratorike ka dalë është tmerruar. Ata shprehen se vetëm për nga lëkura mund të jetë një derr gjenetik por që eksperimenti nuk është bërë si duhet, por ka dështuar në një fazë.

Por policia thotë se në fakt është një qen race me origjinë kineze dhe quhet qen me kreshtë dhe pa qime i cili është…