Shkodër, lëkundje tërmeti me magnitudë 4.4 rihter

Nga Dorjan
Shkruar ne 26 Mar 2012 ora 3:13pm

SHKODËR– Lëkundje tërmeti në qytetin e Shkodrës në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas Institutit Sizmiologjik, epiqendra e tërmetit ka qënë në detin Adriatik, më saktësisht pranë grykëderdhjes së Bunës.

Mësohet se lëkundjet kanë patur magnitudë 4.4 rihter dhe intensitet 5-6 ballë në epiqendër të vendit. Ndërsa janë ndier dhe ne qytetin e Shkodrës e Lezhës, disi më të lehta në qytetin e Tiranës. Po nga të njëjta burime konfirmohet se tërmeti është shoqëruar nga disa pas goditje të lehta, të cilat kanë ardhur duke u shuar.