Tiranë, arrestohet 27-vjeçari, abuzoi seksualisht me një të mitur

Nga Dorjan
Shkruar ne 12 Apr 2012 ora 2:46pm

TIRANE – Policia e Tiranës arrestoi 27-vjeçarin Luan Merkohasani, i dyshuar për marrëdhënie seksuale me dhunë me një vajzë 13-vjeçare.

Përmes një njoftimi për shtyp, policia bëri të ditur se arrestimi është kryer pas depozitimit të një kallëzimi penal nga nëna e 13-vjeçares, e cila ishte larguar nga banesa ditën e mërkurë. 

“Menjëherë pas marrjes së këtij kallëzimi, strukturat e policisë, filluan punën në drejtim të identifikimit dhe kapjen e autorëve. Falë marrjes në kohë të informacioneve u arrit gjetja e vajzës në afërsi të rrugës së Durrësit në Tiranë. Ndërsa, u bë identifikimi dhe kapja e autorit të dyshuar, i cili u arrestua në flagrancë për konsumim të veprës penale ‘marrëdhënie seksuale me të mitura’.”- thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet hetimore të përpiluara në ngarkim të 27-vjeçarit i kaluan Prokurorisë së Tiranës për hetime të mëtejshme, ndërkohë që e mitura i është nënshtruar ekspertimit mjeko-ligjor.