TIRANË, GJENDET I PAJETË NË BANESË NJË 67- VJEÇAR

Nga Dorjan
Shkruar ne 17 Apr 2012 ora 8:27pm

TIRANË- Trupi i një 67-vjeçari është gjetur i djegur në banesën e tij. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Mehmet Fortuzi”, pranë maternitetit të Ri në kryeqytet.

67-vjeçari i identifikuar si Enver Allmuça, sipas burimeve të policisë dyshohet të jetë vetëdjegur tre ditë më parë. Trupi i tij është gjetur i djegur në banesën ku ai aktualisht jetonte nga fqinjët e pallatit, të cilët më pas kanë lajmëruar policinë. 

Sipas dëshmive të familjarëve 67-vjecari vuante nga probleme mendore, c’ka dyshohet se mund të ketë çuar edhe në këtë ngjarje të rëndë. Mësohet gjithashtu se 67-vjecari ishte i divorcuar pak kohë më parë nga bashkëshortja e tij dhe jetonte i vetëm në banesë. Ndërkaq, policia po heton më tej për ngjarjen dhe rrethanat që kanë çuar në ndërmarrjen e këtij veprimi.